A Talpra Magyarok Közössége, amelyet Magyar Péter hívott életre, felvonultatta zászlaját, és Varga Judit volt férje is megígérte, hogy hamarosan egy új pártot hoz létre. Ő egy hatékony politikai erő felállítását tervezi, és március 15-én tartott beszédében számos ígéretet tett arról, milyen intézkedéseket hajtana végre, ha hatalomra kerülne.
Morális, politikai és gazdasági válságban van Magyarország – jelentette ki Magyar Péter pénteken délután Budapesten, az általa szervezett tüntetésen az Andrássy úti eseményen. Szerinte a magyar emberek csalódottak lettek a politikai elitben az elmúlt harminc év során.
A tüntetésen a résztvevők számos kritikát fogalmaztak meg a jelenlegi kormányzat cselekedeteivel kapcsolatban, és szorgalmazták az elszámoltatást is. Elhangzott például, hogy a főügyész leváltása szükséges lenne a vádhatóság politikai befolyástól való mentesítése érdekében, valamint hogy Magyarországnak csatlakoznia kellene az Európai Ügyészséghez.
Nem lesz halhatatlanság és ingyen sör.
Összesen 12 ígéretet tett, amelyek között szerepelt az oktatás és egészségügy helyreállítása, a propaganda gépezetének felszámolása, a környezetvédelem prioritásként kezelése, az általa úgynevezett pártfunkcionárius vezetők eltávolítása, építő jellegű párbeszéd kialakítása az EU-val és a NATO-val, a nemzeti vagyon alapítványokba történő átjáttszásának felülvizsgálata és az azonnali leállítása, bérlakásprogram beindítása a fiataloknak, a magyar kisvállalkozások és gazdák támogatása, valamint a nyugdíjasok, a társadalom peremére szorultak és az egyedülálló beteg gyermeket nevelők segítése.
Magyar Péter kijelentette, hogy nem ígér „örök életet és ingyen sört”, de azt igen, hogy „tégláról téglára” egy új otthont épít, ahol jó életet kezdeni, jó élni és jó gyermeket felnevelni.
Érdekességként megjegyezhető, hogy a magyar politikus beszédében úgy tűnik, mindkét politikai oldal álláspontjait képviseli. Nemcsak az ellenzéki jelszavakat használta, hanem olyan megállapításokat is tett, amelyeket általában a kormánypártok szoktak hangoztatni. Néhány megjegyzése alapján úgy tűnhetett, mintha már a kormányzásra készülne az általa még csak alapítás alatt álló párt élén.
Magyar Péter kijelentette, hogy szerinte legyőzhető a jelenlegi kormány a választásokon. E célból egy középállású politikai erő létrehozását javasolja, amelyhez minden érdekelt csatlakozhat. Elindította a Talpra Magyarok Közösségét, és hamarosan be is fogja jelenteni a hozzá kapcsolódó pártot.
Magyar Péter azt mondta:
NEM KÜLDTÉK, HANEM Ő JÖTT, MERT ÚGY ÉREZTE, HOGY EDDIG, ÉS NE TOVÁBB. AHOGY MOST ELJÖTTEK A MÁRCIUS 15-I ESEMÉNYÉRE AZOK IS, AKIK ÚGY ÉREZTÉK, HOGY VÁLTOZTATNI KELL.
Hatalmas kihívással néznek szembe, csakis közösen, egy összetartó csapatként lehet sikeresen átalakítani az országot. Magyar Péter kiegészítette: azon lesznek, hogy olyan emberek álljanak a közösség élére, akik példát mutatnak másoknak.
Az álmok nélkülözhetetlenek a jövő szempontjából. Az ő vágyuk egy harmonikus, egységes Magyarország, ahol a kilátástalanság helyébe remény lép, az önkényt a szabadság váltja fel, és az irigység helyett az összetartás dominál.
Az esélyeit már felmérték
A Medián közvélemény-kutatása alapján Magyar Péter még meg sem alakult politikai csoportosulása már 13 százalékos támogatottságot élvezne a teljes népesség körében, ha most lennének választások. Ennek ellenére jelentős az elutasítottsága, és az ellenzéki oldalról is állandó kritikákat kap. A kormánypárti hívek viszont úgy vélik, hogy Magyar törekvése elhanyagolható.
Az igazságügyi miniszter korábbi férje, Varga Judit, a kegyelmi botrány után vált aktívvá a politikában, és hamar az ellenzéki, valamint a kiábrándult szavazók egyik kulcsfigurájává nőtte ki magát, miközben csak szóban bírálta a kormánypártokat és politikusaikat. A Diákhitel Központ egykori vezetője, Magyar, kezdetben Facebook-bejegyzésekben, később pedig interjúkban tett hangzatos, de nem konkrét kijelentéseket Rogán Antal és más kormánypárti politikusok ellen, de az ígéretek ellenére részletekkel nem szolgált az általa állított eseményekről.
Forrás: Index
Borítókép: Koszticsak Szilard / MTI
Vélemény, hozzászólás?