A menüben szerepel a Thunder-Clippers, Warriors-Lakers, Sixers-Knicks, Cavaliers-Magic, valamint a Sport1-en élőben közvetített Mavs-Suns rangadók, de a Nuggets, Celtics, Kings, Pacers, Spurs és Pelicans csapatok is pályára lépnek.ű
Cleveland Cavaliers – Orlando Magic 01:00
A Cavaliers jelenleg a liga egyik legjobb formában lévő csapata, hiszen az elmúlt 20 mérkőzéséből 18-at behúztak. Ráadásul, a sérülésekből felépülő Evan Mobley és Darius Garland is visszatértek, így Tristan Thompson eltiltását leszámítva szinte teljes a gárdájuk, és stabilan őrzik a keleti konferencia második helyét. Azonban érdemes megjegyezni, hogy a közelmúltban könnyebb ellenfelekkel találkoztak, most pedig egy nehezebb sorozat következik, amely az Orlando Magic ellen kezdődik. Nem könnyíti meg a helyzetüket, hogy Mitchell betegséget kapott a hétvégén, így nem biztos, hogy pályára léphet. Az Orlando is jó formát mutat, az utóbbi 10 meccséből hetet nyertek meg, amihez hozzájárult a sérülésből visszatérő Wendell Carter Jr. egyre jobb teljesítménye. Ő különösen fontos lehet a Jarrett Allen vezette belső sor ellen. A Magic-nél viszont a hátvédsorban vannak gondok, hiszen Markelle Fultz nem játszhat, Gary Harris és Jalen Suggs pedig kisebb sérülésekkel küzdenek.
Indiana Pacers – Detroit Pistons 01:00
A Pacers csapata kétszer is megmérkőzött ellenfelével a 2023-as évben, és mindkétszer magabiztos győzelmet aratott, így most is győzelemre készülnek a Pistons ellen. Tyrese Haliburton, Bennedict Mathurin és Myles Turner jó érzésekkel tértek vissza a hazai All-Star hétvégéről, ami lendületet adhat számukra a következő meccsen. Viszont fontos megjegyezni, hogy a Pacers nem a legjobb formáját hozza, hiszen az All-Star gála előtt csak nehezen győzték le a Torontót, és vereséget szenvedtek a Hornetstől és a Warriorstól is, így csak minimális előnnyel állnak a keleti konferencia hatodik helyén, ami még éppen playoff pozíciót jelent. Aaron Nesmith még mindig sérült, Turner és Jalen Smith is egészségügyi problémákkal küzdenek, de a veteránjaikat elcserélő Pistons elleni hazai meccs így is kötelező győzelemnek számít: az utolsó nyolc találkozójukból hatot elveszítettek, Isaiah Stewart legutóbbi balhéja sem segíthet a csapaton belüli hangulaton, és Cade Cunningham sem áll készen száz százalékosan.
Philadelphia 76ers – New York Knicks 01:00
A playoff során izgalmas összecsapás várható, ha ez a két csapat találkozik, de jelenleg mindkettő azon van, hogy minél kevesebb vereséget szenvedjen el addig, amíg kulcsjátékosaik – Joel Embiid, Julius Randle, OG Anunoby és Mitchell Robinson – vissza nem térnek a játékba. A Philadelphia az elmúlt 10 meccséből csak hármat húzott be, de még így is jobb helyzetben van, mint a New York, amely egy négy meccses vereségsorozat után érkezik. Mindkét csapat 22-22-es mérleggel áll a Keleti konferencia 4-5. helyén, tehát egy esetleges győzelem mindkettőjüknek nagyon fontos lenne. A helyzetet bonyolítja, hogy számos kisebb-nagyobb sérüléssel küzdenek: a Sixersnél Tobias Harris, Nicolas Batum és De’Anthony Melton, a Knicksnél pedig Bojan Bogdanovic, Donte DiVincenzo és Isaiah Hartenstein. A Sixers ráadásul még Kyle Lowry debütálását is várja, ami akár jót, akár rosszat is hozhat a csapatnak. A sok sérült és a jelenlegi formák alapján nehéz megjósolni a győztest – a Knicks nagy pontszámú győzelme a legkevésbé valószínű, nagyobb esély van arra, hogy a hazai csapatnál pattanjon ki a gólyaláb.
Toronto Raptors – Brooklyn Nets 01:00
Az All-Star szünet alatt a Nets vezetősége úgy döntött, hogy Jacque Vaughn helyére Kevin Ollie-t nevezi ki vezetőedzőnek. Sean Marks GM egyértelművé tette, hogy elvárja a csapattól a nagyobb elszántságot és a hatékonyabb védekezést, és aki ezt nem hajlandó megvalósítani, annak távoznia kell. Ez alapján várható, hogy a Nets játékosai kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, és esélyesek lehetnek a győzelemre idegenben, különösen, ha Ben Simmons képes játszani és erősíteni a csapat második sorát. A Toronto Raptors, amely az utóbbi 14 meccsből 11-et elveszített, jó ellenfél lehet ebben a helyzetben, annak ellenére, hogy Scottie Barnes révén ők rendelkeznek a párharc legjobb játékosával. A Toronto szinte teljes kerettel lép pályára, Kelly Olynyk játéka az egyetlen kérdőjel. Mindkét csapat a Keleti konferencia 11-12. helyén áll, és a következő 1-2 hét dönti el, hogy van-e értelme tovább küzdeniük a play-in helyekért. Ezért különösen fontos lesz a két csapat közötti összecsapás.
Dallas Mavericks – Phoenix Suns 01:30
A két csapat közelmúltbeli találkozói és az idei szezonban eddig lejátszott két mérkőzés alapján, ahol mindkétszer a vendégcsapat diadalmaskodott, valószínűsíthető, hogy ezúttal is izgalmas összecsapásra kerül sor, ami ráadásul kulcsfontosságú is lehet, hiszen a Suns 33 győzelemmel és 22 vereséggel, míg a Mavs 32 győzelemmel és 23 vereséggel áll, mindketten a nyugati konferencia 5-8. helyeiért folytatott harc közepén. A Dallas egy hat mérkőzésből álló győzelmi sorozattal érkezik, Maxi Kleber és Dante Exum sérülései ellenére (Kleber talán visszatérhet), Dereck Lively II pedig egészséges, Daniel Gafford és PJ Washington igazolásai pedig jól sikerültek, Doncic is kipihenhette apróbb sérüléseit, így a Dallas lehet az esélyesebb. A Suns oldalán Bradley Beal combhajlító izom sérülése okozhat problémát, de a csapat az utóbbi kilenc meccsből hét győzelmet aratott Durant és Booker vezetésével, továbbá Royce O’Neale-t is sikerült leigazolniuk, és esetleg Thaddeus Young is pályára léphet, aki már az első meccsén fontos szerepet játszhat a dallasi magasemberek ellen. Összességében egy Doncic-Booker, illetve egy Durant-Irving párharc mindig nagy élményt ígér, és előre megjósolni, hogy ki lesz aznap a jobb, vagy ki zavarja meg jobban a másikat, kivitelezhetetlen.
Chicago Bulls – Boston Celtics 02:00
A Chicago Bulls, amely igyekszik elkerülni a kiárusítást, a szezon hátralévő részében nem számíthat Zach LaVine játékára, és most úgy tűnik, hogy Patrick Williams és Torrey Craig is kiesett, ami tovább szűkíti a lehetőségeiket a Tatum-Brown páros megállítására. A hat egymást követő győzelemmel érkező Boston Celticsnél ritkán fordul elő, hogy minden kulcsjátékosuk bevethető legyen. A statisztikák és előjelek alapján a Celtics a jobb támadójátékukkal és kiemelkedő védekezésükkel esélyesebb a győzelemre. A Bulls azonban az All-Star szünet előtt jól szerepelt, szoros meccseket vívott a Cavs és a Magic ellen, valamint legyőzte a Minnesotát és az Atlantát is. A Celtics elleni meccsen azonban valószínűleg komoly gondot okoz majd, hogy nincs megfelelő védőjük a Boston csapatának vezéreire, és nagy valószínűséggel a vendégek előbb vagy utóbb dominálni fogják a játékot.
New Orleans Pelicans – Houston Rockets 02:00
Az All-Star hétvége előtt a New Orleans Pelicans és a Houston Rockets eltérő formában voltak: a Pelicans 8 meccsből 7-et megnyert, beleértve az utolsó három találkozóját is, míg a Rockets 10-ből csak 3-at tudott behúzni. Ennek eredményeképpen a Pelicans jelenleg a Nyugati konferencia 5-6. helyén áll, míg a Rockets a play-in pozíciók alatt, a 12. helyen tanyázik. A Pelicansnél csak Dyson Daniels hiányzik egy hónapos sérülés miatt, Zion Williamson pedig egészséges és az All-Star szünet alatt is pihent. A Rocketsnál csupán Tari Eason szenved sérüléstől. A Rocketsnek, ha szeretnének még esélyt kapni a szezonban, a következő két hétben győzelmeket kellene szerezniük, mivel már négy győzelemre vannak a play-in helyektől, és a formába lendülő Lakers-Warriors párost kellene megelőzniük. Bár idegenben gyengén szerepelnek, 26 meccsből 21-et veszítettek el, a Pelicans otthoni pályája nem védhetetlen – a Rockets már nyert itt korábban –, így van esélyük, de a győzelemhez sok tényezőnek kellene most összeállnia.
Oklahoma City Thunder – Los Angeles Clippers 02:00
A Thunder és a Clippers közötti összecsapás előrejelzése nem egyszerű, mivel mindkét csapat hasonló teljesítményt nyújt. Az utóbbi 10 meccsen a Thunder 6-ot, míg a Clippers 7-et nyert meg, sérülések egyik csapatnál sem nehezítik a helyzetet. Az eddigi egymás elleni találkozóikon az otthoni csapat nyert 10 ponttal vagy afelett. A Thunder egyik győztes meccsén Kawhi Leonard nem lépett pályára, a másik találkozón viszont jelentős szerepet játszott, de azóta a Thunder megerősödött Gordon Hayward személyében a csatárposzton. A Clippers azon kevés csapatok egyike, amely képes volt egyszerre hatékonyan megállítani Chet Holmgrent és Shai Gilgeous-Alexandert, akik a Clippers otthonában gyengén teljesítettek. Csak Jalen Williams és Isaiah Joe kiemelkedő játéka tartotta versenyben a Thunder-t. A Clippers reménykedhet abban, hogy megtalálta a Thunder játékának gyenge pontját, és Hayward visszatérése (ha egyáltalán pályára lép) nem fogja ezt megváltoztatni, hiszen hosszú kihagyás után neki is be kell illeszkednie az OKC játékrendszerébe. Viszont a Thunder otthoni mérlege (21-6) erősségükre utal.
Denver Nuggets – Washington Wizards 03:00
A Nuggets egy kis megingással zárta a szünet előtti időszakot, három egymást követő vereséggel vonultak pihenőre, de most újra nyeregbe akarnak pattanni és megközelíteni a Minny-OKC-LAC hármasát. A Washington elleni meccs jó lehetőséget kínál erre, még ha Jamal Murray (lábsérülés) és Kentavious Caldwell-Pope (combhajlító izom sérülés) játéka is kérdéses – a Nuggets hazai pályán 21-5-ös mérleggel büszkélkedhet, és Nikola Jokic jelenlétével meglepő lenne, ha nem szereznék meg a győzelmet. A Wizards sorozatban nyolc vereségnél tart, Jordan Poole nem találja a ritmust az utóbbi időben, és a vezetőedző Wes Unseld Jr. helyzete is megrendült a csapatvezetésnél. A zűrzavar ellenére senkit nem zavar (a szurkolókat leszámítva), úgy tűnik, elindult a tankolás, és halkan, de biztosan lecsúsztak a Pistons szintjére, már csak egy győzelem választja el őket egymástól.
Utah Jazz – Charlotte Hornets 03:00
A Jazz a szünet előtt négy vereséggel zárta a sort, és bár jelenleg a 11. helyen állnak, négy meccs hátrányban vannak a Golden State Warriors és a Los Angeles Lakers mögött. Ebben a szezonrészben nem könnyű feladat őket üldözni. Ráadásul úgy tűnik, nem is ez a céljuk, hiszen Kelly Olynyk, Simone Fontecchio és Ochai Agbaji elcserélésével gyengült a csapat, mivel a tranzakciók során nem érkeztek hasonló kaliberű játékosok, csak választási jogok. Úgy fest, a Jazz a fiatalok fejlesztésére helyezi a hangsúlyt, és a győzelmek már nem elsődlegesek. A Hornets is hasonló úton jár, hiszen megszabadultak Gordon Hayward, Terry Rozier és PJ Washington szerződéseitől, de náluk érkeztek is új játékosok, mint Grant Williams, Seth Curry, Vaszilje Micics és Tre Mann, akiknek még be kell illeszkedniük a csapatba. Ez nem könnyű feladat, főleg, hogy a kezdő irányítójuk, LaMelo Ball és a kezdő centerük, Mark Williams is sérült. Azonban van ok az optimizmusra, hiszen Miles Bridges és az újonc Brandon Miller képes volt vezetni a csapatot, és az utolsó három meccsüket megnyerték, beleértve a Pacers és a Hawks elleni győzelmeket is. Ha megmarad a lendület és az akarat, akkor a Hornets gond nélkül nyerhet Utahban is.
Golden State Warriors – Los Angeles Lakers 04:00
A legutóbbi izgalmas, dupla hosszabbításos mérkőzés után most valószínűleg nem lesz Curry-James párharc, mivel James az All-Star mérkőzésen sérülést szenvedett, és valószínűleg nem lép pályára a következő meccsen. Ennek ellenére a Lakers továbbra is versenyben van, hiszen az elmúlt 15 meccsükből 11-et megnyertek, ami nagyban D’Angelo Russell kiemelkedő teljesítményének köszönhető, aki James és Davis mellé nőtt fel. A csapat megerősítette keretét Spencer Dinwiddie-val a vásárlási piacon, aki 196 centis, erős fizikumával mind támadásban, mind védekezésben új lehetőségeket nyit meg a Lakers számára. A Golden State Warriors is jó formában van, az utolsó 10 meccsükből 8-at megnyertek, Draymond Green gyorsan visszazökkent a játék ritmusába, és Steve Kerr is bevetette Klay Thompsont, aki rögtön 35 pontot szórt. A Warriors fiatalításra és keretátalakításra adta a fejét, Jonathan Kuminga és Brandin Podziemski egyre több szerepet kapnak, így hazai pályán a céljuk nem lehet más, mint a győzelmi sorozat folytatása. A Lakersnél fontos megjegyezni, hogy James mellett Davis sem teljesen fitt (Achilles-sérülés), továbbá a cserejátékosok közül Jarred Vanderbilt és Christian Wood is sérülések miatt hiányoznak (Wood 1-2 hétig térdfájdalmak miatt), ezért a Warriors jelenleg esélyesebbnek tűnik a győzelemre.
Sacramento Kings – San Antonio Spurs 04:00
A Spurs csapata az utolsó kilenc mérkőzéséből nyolcat elveszített, ami részben annak tudható be, hogy éppen a hagyományos évi Rodeo Road Tripjük kellős közepén járnak. Victor Wembanyama továbbra is kiváló teljesítményt nyújt, vezeti a blokkok ranglistáját, és nemrégiben egy tripla-duplát is elérve pontokban, lepattanókban és blokkokban. A csapat időnként képes meglepetést okozni, de többnyire eljön az a pillanat a mérkőzéseken, amikor az ellenfél felébred és magához ragadja a győzelmet. Hasonló forgatókönyv várható a Kings otthonában is, ahol Domantas Sabonis, aki érthetetlen módon kimaradt az All-Star meccsről, a játékba vetette bánatát. Bár az elmúlt négy találkozójukon két vereséget szenvedtek a Sunstól és a Thundertől, kétszer is legyőzték a Denvert. A szünet mindenesetre jót tett a csapatnak, hiszen az utolsó hat meccsükből négyet elveszítettek, De’Aaron Fox pedig több apró sérüléssel küzdött, így a pihenő alatt felépülhetett, a többi játékos is regenerálódhatott. Sabonis játéka betegség miatt bizonytalan, Sasha Vezenkov bokasérülés miatt hetekre kiesett, de a Spurs ellen még így is jó lehetőség nyílik az All-Star szünet utáni lendület megszerzésére.
Vélemény, hozzászólás?