Kedden majdnem összeomlott az emberi civilizáció: a Facebook közel egy óráig nem volt elérhető. A válság idején milliárdok éreztek szívszorító pánikot, amikor a Facebook kijelentkeztette őket. Sokan kétségbeesetten cselekedtek: jelszót változtattak.
Kedd napján a Facebook felhasználói globálisan tapasztalhattak egy hibát, amely során a rendszer kijelentkeztette őket, „lejárt munkamenet” hibaüzenettel. Ezt követően nem tudtak újra bejelentkezni. Jelenleg még nem ismert, hogy van-e összefüggés a történtek és a Vörös-tengeri adatkábeleket érintő támadás között.
A Messenger is leállt a Facebook mellett.
A helyzetet csak súlyosbította, hogy nem csak a Facebook, hanem a Messenger szolgáltatása is megszűnt, ahol a rendszer minden felhasználót kijelentkeztetett.
Sokan először azt hihetik, hogy a fiókjukat feltörték, de még a jelszó sikeres megváltoztatása után sem képesek bejelentkezni, még az új jelszó használatával sem. A többfaktoros azonosítás is megszűnt működni – számol be róla a pcfórum.hu.
Ha önnek is azt írja a Facebook vagy a Messenger, hogy nem jó jelszót írt be, ne változtassa meg, akkor sem fog működni – van, akinek nem is enged új jelszót beállítani, másoknak pedig azt írja ki, hogy a felhasználója átmenetileg blokkolva lett
– a Telex javasolja.
A Facebook legutóbbi nagy leállása 2021-ben történt, amelynek javítása több órát vett igénybe – hívja fel a figyelmet a cikk. Abban az esetben egy konfigurációs hiba okozta, hogy a Facebook szerverei nem tudtak csatlakozni az internethez. Ebből az is kiderült, hogy a Facebook működési zavara esetén számos másik szolgáltatás is használhatatlanná válik, ami rávilágít arra, hogy a vállalat milyen széles körű hatással bír.
Bocsánatot kértek
A Meta később elnézést kért a felhasználóktól, és hozzáfűzte, hogy a technikai hibát a lehető leggyorsabban orvosolta – számol be róla a BBC.
A Meta vállalat platformjai a világ egyik legkedveltebbjei között szerepelnek. A Facebooknak több mint hárommilliárd aktív havi felhasználója van, míg az Instagram várhatóan még az idei évben megközelíti az 1,4 milliárdos globális felhasználói számot. A Twitter 2023-ban debütált versenytársa, a Threads szintén akadozásokról számolt be. A WhatsApp, amely szintén a Meta csoport része, nem érintett ezekben a problémákban.
Forrás: 168.hu
Borítókép: Kirill KUDRYAVTSEV / AFP
Vélemény, hozzászólás?